E-Sigara %99 Daha Az Zararlı

E-Sigara %99 Daha Az Zararlı

Elektronik Sigara %99 Daha Az Zararlı

E-sigara nispeten yeni bir üründür - risksiz değildir ve henüz uzun vadeli etkilerini bilmiyoruz.Bununla birlikte, halkın büyük bir kısmı arasında e-sigaraların sigaraya eşit veya daha fazla zararlı olduğu konusunda yanlış anlaşılmalar var. E-Sigaralarda Bağımlılık yapan nikotin içerirler, ancak sigaradan kaynaklanan önemli sağlık zararlarından sorumlu değildir.

  • Güvenli Bağımlılık

Şimdiye kadar elde edilen kanıtlar, e-sigaraların diğer nikotin replasman tedavisi (NRT) ürünlerine zarar açısından tütünden çok daha yakın olduğuna işaret ediyor. NRT, belirlenmiş bir güvenlik ve etkinlik profiline sahiptir. Uzun vadeli güvenliğe ilişkin kesin bir kanıt olmamamıza rağmen, bu ürünleri yıllarca kullanan kişilerin kanıtları, kanser veya kardiyovasküler hastalık risklerinde herhangi bir artış göstermemektedir. Araştırmalar, hem Halk Sağlığı İngiltere'yi (PHE) hem de Kraliyet Doktorlar Koleji'ni (RCP), sigaraya kıyasla nikotin ürünlerinin ve e-sigaraların göreceli güvenliğini vurgulayan raporlar yayınlamasına yol açtı.Cancer Research UK, birçok sağlık kuruluşu ile ortak bir konumlandırma bildirisine sahip olup, e-sigaraların sigara içmekten önemli ölçüde daha az zararlı olduğu konusunda ortak bir anlaşmanın yanı sıra Kraliyet Pratisyen Hekimler Koleji (RCGP) ile bir konumlandırma bildirimi sunmaktadır.

  • Toksik Maddeler

Bazı ürünlerde, genellikle tütün sigaralarından çok daha düşük seviyelerde olmasına rağmen, toksik kimyasalların bazı izleri bulunmuştur. E-sigara toksisitesi üzerine bir araştırma, potansiyel olarak toksik ve kanserojen bileşiklerin dört grubunun içeriği için 12 marka e-sigaradan buharı taradı. Uçucu organik bileşikler (VOC'ler), tütüne özgü nitrozaminler (TSNA'lar), karboniller ve ağır metaller. Bu makale, bu e-sigaraları kullanırken diğer kimyasalların mevcut olduğunu açıkça göstermektedir; ancak, seviyeler tütün dumanından 9-450 kat daha düşüktü.

2017 yılında Cancer Research UK tarafından finanse edilen bir dönüm noktası makalesi, uzun süreli e-sigara kullanıcılarında (ürünlerini en az 6 aydır kullanmıştır) sigara içenlerin idrarında bulunan birçok toksik maddenin e-sigara kullanıcılarında önemli ölçüde daha düşük olduğunu göstermiştir. Bunlar, akciğer kanserojen NNK metabolitlerini ve bir dizi uçucu organik bileşiği içermektedir. Bu sadece tütünden tamamen e-sigaraya geçenler için geçerliydi. E-sigara kullanıcılarındaki seviyeler, sadece diğer nikotin replasman tedavilerini (NRT) kullananlarla karşılaştırılabilirdi.

Yayınlanan 10.08.2020 Pod Mod Elektronik Sigara 0 3352

Bir yorum bırakCevap bırak

Yorum yazmak için Giriş Yapmalısınız.

Blog arşiv

Blog kategorileri

En son yorumlar

Yorum yok

Blog arama

En Son Baktığınız Ürünler

Herhangi bir ürün yok

Menü