Likit Nedir? İçeriği Nedir?

Likit Nedir? İçeriği Nedir?

Yeni başlayanların bilmesinde fayda var ki; “likit”, “e-likit”, “elektronik sigara sıvısı” gibi terimlerin hepsi aynı anlama gelmektedir. Likit (E-Likit olarak da geçer), elektronik sigaralardaki buhara lezzetini veren ve içindeki nikotini sağlayan bir maddedir. Elektronik sigara kullanıldığı sırada, pilin sağladığı enerji likiti ısıtır ve içinize çekebilmenizi sağlayan pürüzsüz bir duman ortaya çıkartır. Farklı opsiyonlara sahip olan E-Likitler, nikotinli ve nikotinsiz seçenekleriyle tercihe bağlı olarak kullanılmasına olanak verir. Bunu dışında, onlarca hatta yüzlerce çeşit aromalara sahip olabilmesi sayesinde, herkese kendi damak zevkine uyan bir tercih yapabilme olanağı sağlamaktadırlar.

Likit Nasıl Yapılır ve İçeriği Nedir?

Baktığınız zaman, likiti likit yapan ve duman çıkmasını sağlayan iki temel bileşen vardır: propilen glikol ve bitkisel gliserin. Diğerleri de Nikotin ve Aroma’dır. İki temel bileşene propilen glikol ve bitkisel gliserin diye belirtmemizin sebebi, nikotin ve aromanın likitin yaklaşık %8 ila %10’unu oluşturmasıdır. Geri kalan kısım isim ise propilen glikol ve bitkisel gliserindir. Likitlerde bulunan nikotin oranları, markadan markaya değişebilmektedir. Bu nikotin oranlarını nikotin ihtiyaçlarınızı ölçerek almayı tercih edebilirsiniz. Ölçümü ise gayet basittir, günde kaç paket sigara içtiğiniz ile hesaplanabilir. Örnek verecek olursak; günde 2 paket sigara içiyorsanız eğer, 6mg nikotinli likit içmesi normaldir. Eğer ki günde 1 paket içiyorsanız da bu sayı 3mg olarak önerilmektedir. E-sigaralar hayatımıza geldiğinden bu yana e-likitler oldukça yol kat etmiş durumda. İlk başlarda kullan-at tarzı tek kullanımlık olan likitler artık e-sigara endüstrisinin de gelişmesiyle birlikte farklı opsiyonlara kapı açtı.

Doğrusunu söylemek gerekirse, çoğu e-likit gereksinimlere uygun ve yüksek standartlarda üretilmiyor. Öyle ki, bazıları içerdikleri kimyasallar sebebiyle kullanan kişiye oldukça fazla zarar verebilir. Bu yüzden likit almayı planlayan kişilerin iyi araştırmalar yapıp doğru markaları seçmeye özen göstermesi gereklidir. Kaliteli markaları tercih etmek, kendi sağlığınız ve çevrenizdekilerin sağlığı için oldukça önem arz etmektedir. Son zamanlarda likitlerin de gelişmesiyle birlikte yeni çeşitler ortaya çıkmıştır. Günümüzde en verimli likit türü olan “Salt Likit”, popülerliği oldukça artan bir likit çeşididir. Salt Likit ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için buraya tıklayarak Salt Likit Nedir? yazımızı okuyabilirsiniz. Bu yazımızda Likit Nedir? sorusunun cebavını basitçe anlatmaya çalıştık, umarız ki faydalı olmuştur.   Bu yazımız da hoşunuza gidebilir: Premium Salt Likit Çeşitleri     

Yayınlanan 10.08.2020 Pod Mod Elektronik Sigara 0 5336

Bir yorum bırakCevap bırak

Yorum yazmak için Giriş Yapmalısınız.

Blog arşiv

Blog kategorileri

En son yorumlar

Yorum yok

Blog arama

En Son Baktığınız Ürünler

Herhangi bir ürün yok

Menü