Vapingin Yan Etkileri - Pod Mod Elektronik Sigara

Vapingin Yan Etkileri - Pod Mod Elektronik Sigara

Vapingin yaygın yan etkileri arasında ağız kuruluğu ve öksürük bulunur. E-sigaranın uzun vadeli yan etkileri iyi bilinmemekle birlikte, Juul ve diğer e-sigaralar, ciddi akciğer yaralanmaları, nöbetler, nikotin bağımlılığı ve zehirlenme gibi ciddi sağlık sorunlarıyla ve kalp krizi riskinde artışla ilişkilendirilmiştir. vuruş.

JUUL'un yükselen popülaritesi, bir zamanlar tütün sigaralarından daha güvenli olarak pazarlanan e-sigaraların potansiyel sağlık risklerini ortaya çıkarmıştır. ABD Gıda ve İlaç Dairesi, 2016 yılının ortalarında e-sigaraları düzenlemeye başladı . Bundan önce, popüler cihazların ve e-likit cihaz muadillerinin satışı, pazarlaması ve üretimi ile ilgili yönergeler oluşturmak için çok az şey yapıldı. Bu nedenle, lityum iyon pil patlamalarına katkıda bulunan hatalı bir tasarım da dahil olmak üzere olası tehlikeler hakkında çok az şey biliniyordu. Ancak zamanla, araştırmalar cihazları bir dizi potansiyel sağlık tehlikesine bağlamıştır. Araştırmacılar, kullanıcıların nikotin ve formaldehit dahil olmak üzere potansiyel olarak zararlı kimyasalların yanı sıra kurşun gibi ağır metallere maruz kaldığını buldular. Pek çok aromalı e-sıvıda bulunan bir kimyasal olan diasetil, patlamış mısır akciğeri olarak bilinen tedavi edilemez bir akciğer rahatsızlığına bağlanmıştır. 2019'da FDA, 2010'dan beri nöbet geçiren veya diğer nörolojik reaksiyonları olan 120'den fazla e-sigara kullanıcısının raporunu katalogladı. Ve FDA, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri ve birkaç eyalet sağlık departmanı, yüzlerce insanı hasta eden ve birkaç kişiyi daha öldüren vapingle doğrudan bağlantılı ölümcül bir akciğer rahatsızlığı hakkında bir soruşturma başlattı.
ABD Cerrah General, e-sigara kullanıcılarının potansiyel olarak zararlı kimyasallara maruz kaldıkları sonucuna vardı:
  • nikotin
  • karbonil bileşikleri
  • Uçucu organik bileşikler
Elektronik sigaralardaki sıvı tipik olarak nikotin, propilen glikol, gliserin, çeşitli aromalar ve diğer kimyasalların buharlaştırılmış bir karışımını verir.
Tobacco Control dergisinde yapılan 2014 tarihli bir araştırmaya göre, hem glikol hem de gliserin, boğaz ve ağızda tahrişe neden olabilen ve kuru öksürüğü tetikleyebilen “bilinen üst hava yolu tahriş edicileridir”.
Juul ve diğer e-sigaraların yan etkileri şunları içerebilir:
  • Öksürme
  • Baş dönmesi
  • Kuru gözler
  • Kuru ağız
  • Baş ağrısı
  • Mide bulantısı
  • Boğaz ağrısı
Araştırmalar, bu yaygın yan etkilerin, bir kişi ilk kez bir e-sigara kullandığında daha belirgin olduğunu, ancak sürekli kullanımla azaldığını bulmuştur.
Yayınlanan 10.08.2020 Pod Mod Elektronik Sigara 0 3321

Bir yorum bırakCevap bırak

Yorum yazmak için Giriş Yapmalısınız.

Blog arşiv

Blog kategorileri

En son yorumlar

Yorum yok

Blog arama

En Son Baktığınız Ürünler

Herhangi bir ürün yok

Menü