SEYAHATLERDE E-SİGARA

SEYAHATLERDE E-SİGARA

E-sigara cihazları sizinle birlikte uçaklarda, valizlerde veya ceplerinde seyahat etmelidir. Bu, lityum piller için de geçerlidir. E-sigara kurallarının ABD'de bile farklı havayolları tarafından nasıl uygulandığı konusunda küçük farklılıklar olabileceğinden, uçmadan önce belirli havayolu kurallarını kontrol etmek en iyisidir. Bilmediğiniz bir ülkeye seyahat ediyorsanız, ayrılmadan önce yerel e-sigara yasalarını da kontrol etmelisiniz. Çünkü bazı ülkelerde e-sigara yasaklanmış olabilir. Bu durumda e-sigara ile uçmak endişelerinizin en azı olabilir.

E-sigara cihazları ve pillerle uçuş

Kargo ambarındaki yangınlarla ilgili kaygılar nedeniyle, tüm elektronik cihazlar ve lityum piller uçağa taşınmalıdır. Bunları kontrol edilmiş bagajlara koyamazsınız.  Bu, istisnasız dünya çapında bir kuraldır. Eğer bagajınızda unutursanız ve x-ray cihazları ile denetlenmişse cihazlarınıza ve pillerinize el koyabilir ve bavulunuzu açıp kontrol edebilirler. Ya da bagajınızı kalkış hava alanında bırakabilirler. E-sigara cihazlarınızı kabin bagajınıza (veya cebinize) alın.

E-sigara cihazlarıyla uçmak için daha fazla ipucu:

  • Ekstra pil alırsanız, kazaları önlemek için pilleri güvenli plastik pil kutularında saklayın.
  • Modunuz harici piller kullanıyorsa, bir pil şarj cihazını unutmayın.
  • Seyahatiniz kısaysa, tek kullanımlık e-sigara gibi birkaç basit cihaz almayı düşünün . Taşıması kolaydır, şarj cihazına ihtiyaç duymazlar ve likit paketlemeniz gerekmez.
  • Kabin basıncı dolu tankları sızdırabilir. Bunları yalnızca kısmen doldurun veya gideceğiniz yere varıncaya kadar boş bırakın.

Likit ile seyahat 

Uçağa taşınan tüm sıvılar, aerosoller, jeller, kremler ve macunlar 100 mL (veya daha küçük) şişelerde olmalı ve TSA kurallarına göre 1 litrelik tek bir plastik torbaya sığmalıdır . Buna diş macunu, şampuan, saç jeli, dudak kremi, deodorant ve likitler da dahildir. Taşıma sırasında izin verilen 1 litrelik torbaya sığmayacak kadar şişelenmiş likit getiriyorsanız, kontrol edilen bagajınıza koymanız gerekir.  Free Tour Estambul ve Free Walking Tour Istanbul Kontrol edilen bagajdaki sıvılar için boyut sınırı yoktur ve kapsüllere de izin verilir.

Likit ile uçmak için ipuçları:

  • Kabin basıncı dolu şişelerin genişlemesine, hatta dikişlerin bile bölünmesine neden olabilir. Üstte kullanılmayan alanı olan kısmen kullanılmış şişeleri almaya çalışın.

Likiti genellikle kullandığınızdan daha yüksek bir nicelikte taşımayı düşünün, bu yüzden çok fazla getirmeniz gerekmez.


Ayrıca: Türkiye ve E-sigara

Yayınlanan 10.08.2020 Pod Mod Elektronik Sigara 0 5761

Bir yorum bırakCevap bırak

Yorum yazmak için Giriş Yapmalısınız.

Blog arşiv

Blog kategorileri

En son yorumlar

Yorum yok

Blog arama

En Son Baktığınız Ürünler

Herhangi bir ürün yok

Menü