SİGARA ÇEKİMİ VE CİĞER ÇEKİMİ

SİGARA ÇEKİMİ VE CİĞER ÇEKİMİ

İster e-sigara konusunda yeni olun ister eski bir kullanıcı olun, e-sigara kullanmayı öğrenmek önemlidir. E-sigaranızı sigara çekimi ve ciğere çekim olmak üzere iki şekilde yapabilirsiniz. Hangi kullanım şeklini seçtiğinize bağlı olarak doğru likite ve doğru kit parçasına ihtiyacınız vardır. Haydi gelin bunlara birlikte göz atalım.

Sigara Çekimi

Sigara çekimi adından da anlaşılacağı gibi sigara içerken alışkın olduğunuz kullanım şeklidir. Kullanım esnasında cihazdan buharı ağzınıza solur ve bir süre tadını çıkarmak için bekletirsiniz. Daha sonra ciğerlerinize çeker ve sonra nefes verirsiniz. Sigara içmeye alternatif olarak e-sigaraya yeni başlayanlar için ağızdan akciğere çekim tarzı mantıklıdır. Sigara içmeye benzer bir his istiyorsanız bu şekilde kullanabilirsiniz. Doğrudan akciğere çekime kıyasla seçtiğiniz likitin tadını almak isterseniz en ideal kullanım şekli budur. Sigarayı bırakıp e-sigaraya başlayanlar ya da her ikisini de kullananların alışkın olduğu kullanım şekli bu olduğu için çoğunlukla bu stili benimsemişlerdir. Ancak sigara çekiminin mantıklı olmasının başka nedenleri de vardır. Bu kullanım şekli düşük pil gücünde yapıldığı için buhar çok fazla ısınmaz. Bu da daha serim bir çekim sağlar. Aynı zamanda likit aromalarının verdiği lezzet daha fazla olacaktır. Likitlerinizde 50:50 veya daha yüksek oranda PG içeriği kullanmak, istediğiniz lezzete ulaşacağınız anlamına gelir.

Doğrudan Ciğere Çekim

E-sigaranızdan buharı ağızda bekletmeden direkt olarak akciğerlere derinlemesine çektiğiniz kullanım şeklidir. Boğaz vurumuna neden olabilir. Bazı kullanıcıları akciğerlere yoğun miktarda buhar çekmek memnun eder. Fakat ciğer çekiminin e-sigarayı kullanma amacınıza bağlı olarak olumsuz yanları da vardır. Sigara çekimine göre daha fazla buhar çıkmaktadır. Çıkan buhar miktarı arttıkça buhardan alınan aromaların lezzeti azalacaktır. Aynı zamanda çok miktarda buhar çıkması demek yüksek wattlar demek oluyor ki bu da bataryanızın ve likitinizin çabuk bitmesi anlamına gelir. Özetle; her iki kullanım şekli de farklı ekipman, farklı likit ve nikotin seviyelerinde kullanılırsa zevk verebilir.

Boğaz Vurumu Nedir?

Boğaz vurumu cihazınızdaki pamuk ya da fitil malzemesinin likite doymamasıyla meydana gelir. Bunun nedeni fitilleme sorunu, bir bobinin çok yüksek bir wattta kullanılması veya tankta yeterli likitin olmaması olabilir.

Yayınlanan 10.08.2020 Pod Mod Elektronik Sigara 0 6183

Bir yorum bırakCevap bırak

Yorum yazmak için Giriş Yapmalısınız.

Blog arşiv

Blog kategorileri

En son yorumlar

Yorum yok

Blog arama

En Son Baktığınız Ürünler

Herhangi bir ürün yok

Menü