Bir E-Sigara Nasıl Çalışır?

Bir E-Sigara Nasıl Çalışır?

E-Sigaralar alternatif bir sigara içme yöntemidir.Fakat E-Sigara içmek ateşe ve tütüne ihtiyaç yoktur.E-Sigaralar genellikle 3 bölümden oluşur.

E-sigaralar çeşitli şekil ve boyutlarda olabilir. Bazıları tütün sigaraları, kalemler USB sürücüler veya diğer nesneler gibi görünebilir. Ancak çoğu, bir pil, ısıtma elemanı ve bir sıvıyı tutmak için bir tank veya bölmeden oluşur. Sıvılar değiştirilebilir bir kartuş formunda gelebilir ve çok çeşitli tatlar halinde gelebilir. E-sigara kullanımına bazen vaping de denir.

E-Sigara Nasıl Çalışır?

Kullanıcı soluduğunda cihazı aktive eder. Pille çalışan ısıtma elemanı e-cig içindeki sıvıyı ısıtarak bir aerosol buharına dönüştürür. Kullanıcılar bu buharı akciğerlerine çeker. Buhar genellikle diğer kimyasallarla birlikte tütünde bağımlılık yapan kimyasal olan nikotin içerir.

Yangın ve Patlama Riskleri

Tütün sigaralarının aksine, e-sigaralar lityum iyon pilleri nedeniyle patlama riski taşır. Piller genellikle güvenlidir ve cep telefonları ve bilgisayarlar dahil olmak üzere çok sayıda elektronik cihazda kullanılır. Ancak piller hasar gördüklerinde veya kusurlu olduklarında alev alabilir veya patlayabilirler.Bu yüzden korumalı lityum iyon pillerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Patlamalar nadir olmakla birlikte, Federal Acil Durum Yönetimi İdaresi 2017 raporunda benzersiz e-sigara riskini vurguladı. Raporda, “Elektronik sigara ve lityum iyon pil kombinasyonu yeni ve eşsiz bir tehlikedir” dedi. “Tüketici ürünleri arasında e-sigara nedeniyle ortaya çıkan ciddi, akut yaralanma riskine benzerlik yok.” Ajansın ABD İtfaiye Kurumu, Ocak 2009 ile 2016 sonu arasında e-sigaralarla ilgili 195 yangın ve patlamayı belgeledi. Bunlar, 38'i ajansın ağır olarak sınıflandırdığı 133 yaralanma ile sonuçlandı.

“Elektronik sigara ve lityum iyon pil kombinasyonu yeni ve eşsiz bir tehlikedir. Tüketici ürünleri arasında bir e-sigara ile ortaya çıkan ciddi, akut yaralanma riskine benzerlik yoktur. ”
ABD Yangın İdaresi
Yayınlanan 10.08.2020 Pod Mod Elektronik Sigara 0 3909

Bir yorum bırakCevap bırak

Yorum yazmak için Giriş Yapmalısınız.

Blog arşiv

Blog kategorileri

En son yorumlar

Yorum yok

Blog arama

En Son Baktığınız Ürünler

Herhangi bir ürün yok

Menü