Elektronik Sigara Rehberi

Elektronik Sigara Rehberi

E-Sigara kullanmak, sigara alışkanlığını terk etmek için harika bir yoldur ve genellikle sigara içmeye daha sağlıklı bir alternatif olarak değerlendirilir. Bugünlerde yüksek sigara maliyeti göz önüne bulundurulduğunda, e-sigara uzun vadede cebinizde çok daha fazla para kalmasını sağlayabilir. Tabii ki bu gidip en yeni cihazı ve yanına da biraz likit almak kadar basit bir işlem değil. Doğrusunu söylemek gerekirse ilk yatırım size biraz pahalıya mal olabilir. Bunun yanında vücudunuzun nikotin ihtiyacını hesaplamanız gerekmektedir. En başından doğru seçimler yapmak para israfını veya sigaraya geri dönmenizi engelleyecektir. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan, elektronik sigara rehberimize geçelim.  

Kararlı olun

Elektronik sigara kullanmak istiyorsanız, sigarayı bırakmaya hazır olduğunuzdan emin olmak ilk önemli aşamadır. Her ikisinden de emin olduğunu düşünen birçok insan olsa da sigarayı terk ettiğinizde nikotin alımınızı çok fazla azaltırsanız, e-sigaraya geçişinizin başarısız olma ihtimali çok yüksektir. Neden mi? Açıklayalım o zaman. Klasik sigaralar, yapılışları gereği, sigara başına standart dozda nikotin vermektedir. Bu yüzden insan beyni genellikle bir sigaranın sonunu çoğu insanda yeterli nikotin ile ilişkilendirir. Bu sebeple muhtemelen daha fazlasına ihtiyaç duymayacaksınızdır. E-sigaralarda ise böyle bir durum yok. Her seferinde standart seviyede nikotin yerine, istediğiniz zaman istediğiniz kadar nikotin alabileceğinizin farkında olacaksınız.  Zaten o likitlerde ihtiyacınız olandan çok çok daha fazla nikotin mevcut. Böylece vücudunuz bu zihinsel alışkanlığı kaybeder ve ilk zamanlarda yeterli nikotin miktarını aldığınızda vücudun bunu kabullenmesi zor olabilir. Olur da her ikisini de kullanmaya karar verirseniz, hata yapmış olabilirsiniz. E-sigaranın yanında bir de sigaradaki nikotin eklendiğinde, dozu aşmış olma riskiniz var. Nikotin doz aşımının sonuçları da pek hoş değildir ve bulantı, kusma, baş ağrısı ve baş dönmesi nöbetlerine kadar her şeyi içerir. Bu olumsuz deneyimler sizin elektronik sigaradan soğumanıza neden olabilir.  

Size uygun nikotin miktarını seçin

Size uygun olan nikotin miktarı çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Fakat asıl konu ne kadar yoğun bir sigara tüketicisi olduğunuzla alakalı. Genellikle, çoğu likit türünde beş farklı nikotin seviyesi bulunur (3, 6, 12, 18 ve 24 mg). Bunlar dışında, sıfır nikotinli e-likitlerin sıra yanı sıra daha da fazla nikotin içerenler de piyasada bulunabilmekte. İlk zamanlar standart seviyelere bağlı kalmanızı ve size uygun miktarı bulmak için deneme yanılma yapmanın en iyi yöntem olduğunu unutmayın. Günde bir paketten daha fazla sigara içiyorsanız, başlamak için en az 18 mg'lık bir nikotin seviyesine ihtiyacınız olacaktır. Birçoğunun doğru miktarda nikotin elde etmek için 24 mg'dan başlaması gerekir, ancak vücudunuzun nasıl tepki verdiğini görmek için düşük seviyelerle başlamanızı öneririz. Günde bir paket sigara içen kişi muhtemelen ilk zamanlar 12 veya 18 mg’a ihtiyaç duyacaktır. Hatırlanması gereken başka bir şey de e-sigara cihazları da nikotin alımında önemli rol oynar. Tek kullanımlık e-sigaralar yetersiz buhar üretirler, bu nedenle alabileceğiniz nikotin miktarı nefes başına daha azdır. Mod cihazları ise çok daha fazla buhar verir, yani tek bir çekimde tek kullanımlıklara kıyasla daha fazla nikotin elde edersiniz.  

Elektronik Sigara Cihazları Nedir?

E-sigara cihazları, bir maddeyi dumana dönüştüren bir elektronik teknolojisidir. Buharlaşma işlemi yanmayı önlemek içindir. Aktif bileşenlere erişmek için bir maddeyi yakmak insanlık olarak binlerce yıldır kullandığımız bir yöntemdir. Ama artık bunu yapmak zorunda değiliz. Öncelikle, tüm e-sigara cihazlarının üç temel bileşeni vardır. Bir pil veya güç kaynağı, bir atomizer bobini veya başka bir ısıtma yöntemi. Ve son olarak bir likit haznesi veya ısıtma haznesi. Ancak bu üç temel bileşenin ötesinde, e-sigaralar, modlar, kalem sigaralar ve geri kalan diğer tüm modeller farklı bir elektronik sigara stili sunuyor. Her birinin çok farklı gereksinimleri olduğu için ne tür e-sigara cihazı satın alacağınızı bilmeniz önemlidir. Örneğin, bir alt ohm modu bir VG e-likitiyle kullanılır. Yani, pod cihazlarının içine VG likiti koyulamaz. Kendi e-sigara stiliniz için doğru tipte cihaza ihtiyacınız vardır.  

İlk Elektronik Sigara Cihazınızı Seçerken

Size en uygun e-sigara türünü seçerken, önce kendinize birkaç soru sorun. Boyuta önem veriyor musunuz? Klasik tasarımlarda rahat mısınız? Fazla duman mı istiyorsunuz? En önemlisi, ne kadar harcama yapmak istiyorsunuz? Sonuçta, fiyatlar oldukça değişkenlik gösterebilir. Eğer boyut portatif ve kullanımı basit olsun istiyorsanız, kalem sigara denilen cihazlardan isteyebilirsiniz. Bunlar şekil olarak sigaraya benzerler ve önceden genellikle tek kullanımlık olarak üretiliyorlardı. Fakat yeni modeller artık tekrar tekrar doldurulabilmeleri sayesinde uzun süre kullanım imkanı sağlamaktadır. Bu yeni teknoloji ürünlere, web sayfamızda bulunan Joyetech marka kalem e-sigaralar örnek olarak gösterilebilir.

Bu yeni teknoloji ürünler eski kullan at kalem sigaralarına kıyasla çok kez kullanılabilir olması sebebiyle tercih edilen portatif modellerdendir. Ancak kalem e-sigaralar genellikle çok fazla güç sağlayamaz, bu nedenle duman üretimi fazla değildir. Genel olarak birçoğu, klasik sigaralar kadar duman üretmektedirler. Eğer aradığınız şey daha fazla duman ise ve daha iyi pil ömrü istiyorsanız, bir “box mod” almak isteyebilirsiniz. Box mod denilen modeller, yapabileceğiniz şeylerde büyük esneklik sunar. Bu cihazlar daha fazla güce sahiptir, bu da size daha fazla esneklik sağlar. Ancak daha fazla özelleştirme, daha yüksek fiyat anlamına geliyor. Cihazın kendisi en pahalı kısımdır ve birçok durumda bir pil satın almanız gerekebilir. Birçok cihaz da bir tankla birlikte gelir, ancak bunu da satın almanız gerekebilir. Şarj kablosu da aynı şekilde bulundurmanız gereken bir aparattır. Web sayfamızda bu ürünlere örnek olarak Voopoo ve Smok Fetch marka cihazlar örnek olarak verilebilir. USB şarj kablosu ile birlikte gönderdiğimiz bu cihazlarda, fazladan ekstra masraflar yapmanıza gerek kalmaz. Son olarak, mekanik mod adı verilen cihazlar vardır. Mekanik olanlar, e-sigarayı ayarlayabilme ve özelleştirmede en üst seviyeye sahiptirler. Bu yüzden cihazı kullanabilmek için bazı temel elektronik becerileri ve uzun süre kullanma deneyiminiz olması önerilir. Eğer e-sigaralarda yeniyseniz bu cihazları önermiyoruz, ancak bir kez deneyim sahibi olduktan sonra, mekanik olanlar daha sonra denemek tercihinize kalmış bir durum.  

Pod Cihazlar

Podlar, cihazın gövdesine yerleştirilen “likit” kapsülünü kullanan bir e-sigara modelidir. Podlar küçük cihazlardır ve genellikle USB belleklere benzerler. Ne yazık ki, podlar, hem tasarımları nedeniyle, aynı zamanda salt nikotin adı verilen likitin yaygınlığından dolayı reşit olmayan çocuklar arasında da popüler hale geldi. Pod cihazlarda salt likit nikotini kullanılmaktadır. Salt likit, daha kolay içilir. Salt likitin büyük miktarlarda solunması kolaydır. Sonuç olarak, podlar çokça buhar üreten ve doyum veren küçük cihazlardır. Web sayfamızda bulunan pod cihazlara aşağıdakiler örnek olarak gösterilebilir:

 

Juul, hangi tür bir e-sigara cihazıdır

JUUL bir pod cihazıdır. Aslında, orijinal pod mod’un ta kendisidir. Salt nikotin likitiyle çalışan portatif bir poddur. JUUL'dan beri onlarca ve onlarca kapsül sistemi tasarımını kopyalamış durumda. Bu yüzden Pod sistemleri artık yaygın bir vape türü haline geldi. En çok tercih edilen ürünlerimizden biri olan bu cihaza, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.   Bu yazımızda size güzel bir elektronik sigara rehberi hazırlamaya çalıştık, umarız ki aklınızda soru işareti kalmamıştır ve faydalı olmuştur. Burada yazanları uygularsanız eğer e-sigara alacak olanların işi çok daha kolay hale gelmiş olacak.   Bu yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz: Likit Nedir?       Kaynak: migvapor , digitaltrends

Yayınlanan 10.08.2020 Pod Mod Elektronik Sigara 0 4108

Bir yorum bırakCevap bırak

Yorum yazmak için Giriş Yapmalısınız.

Blog arşiv

Blog kategorileri

En son yorumlar

Yorum yok

Blog arama

En Son Baktığınız Ürünler

Herhangi bir ürün yok

Menü