Juul Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Juul Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Juul Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Juul gibi kapsüller yeniden kullanılabilir ve şarj edilebilir. Bu itirazlarının bir parçası. Ancak yeniden kullanılabilirlik ile bakım gelir. Juul cihazları genel olarak çalışma düzeninde kalmak için düşük bakım gerektirirken, zaman zaman yapılması gereken temizlik de vardır.

Juul Cihazımızı Neden Temizlemeliyiz?

İster uyumsuzluklara bağlı olsun, kalite toleransları veya aşınma ve yıpranma oluşur, Juul'unuzun içindeki kapsül zaman zaman sızabilir. Pilden toplanabilir ve Juul cihazınızı temizlemeniz için birincil nedendir.Juuls için temelde iki temizleme yöntemi vardır: Bunlar kuru temizleme ve sürtme alkolü ile temizlemedir. Hangi yöntemi seçtiğiniz durumunuza bağlıdır. Genel bir kural olarak, yeni, temiz bir Juul cihazının bakımını yapmak için sadece kuru temizleme gerekir. Bununla birlikte, Juul'unuzun oldukça aşınmış olmasına izin verdiyseniz (belki de yıllarca aldınız ve asla temizlemediniz ki o zaman bizde sürtme alkolü öneriyoruz...), o zaman izopropil alkol kullanarak iyi bir temizlik gerekebilir.

Kuru temizleme

Juul cihazınızı kuru temizleme ile ilgili temel adımlar şunlardır. Bu işlem sırasında hiçbir noktada sürtünme alkolü veya başka bir sıvı kullanmamanız gerektiğini unutmayın. Bu sadece kuru bir yöntemdir.

  1. Juul bölmesini çıkarın ve cımbız veya kürdan gibi ince ve sağlam bir şey kullanarak bölmenin içinde ve çevresinde bulduğunuz birikintileri çıkarın.
  2. Yaylı metal bağlantı pimlerinin içinde sızan meyve suyu olabilir. Bu nedenle pilinizi ters çevirin ve başıboş sıvıları emmek için pimlere bir Q-ucu veya kağıt havlu bastırın.

Sürtme alkol

Bu, cihazınız için ağır bir temizlik seçeneğidir. Kuru temizleme yeterli değilse, bu yöntemi uygulamanız sizin için daha iyi olacaktır.

  1. Kuru temizleme yönteminde olduğu gibi, önce Juul kapsülünüzü çıkarın ve daha sonra yuvanın etrafını temizleyin, sadece bu sefer sürtünme alkolüne hafifçe batırılmış bir Q ucu kullanın. Alkol, Juul cihazınızın içinde büyümeye başlamış olabilecek herhangi bir bulaşmış gunkin parçalanmasına yardımcı olacaktır.
  2. Daha sonra bağlantı pimlerini kuru temizleme örneğinde olduğu gibi tekrar Q ucunda alkolle temizleyin. Bununla birlikte, kuru temizleme yönteminin aksine, yayları sıkıştırmayın. Pimleri bastırmadan sadece hafifçe temizlemeniz çok önemlidir. Pimleri aşağı itmek, sürtünme alkolünün Juul cihazınıza sızmasına neden olabilir ve bu da kalıcı hasara neden olabilir.

  Bu makalemizde ilginizi çekebilir Juul Pod Nedir?  

Yayınlanan 10.08.2020 Pod Mod Elektronik Sigara 0 4873

Bir yorum bırakCevap bırak

Yorum yazmak için Giriş Yapmalısınız.

Blog arşiv

Blog kategorileri

En son yorumlar

Yorum yok

Blog arama

En Son Baktığınız Ürünler

Herhangi bir ürün yok

Menü